ORIGINAL: JAMAJSKÝ RUM

Příjemná hřejivá vůně karibského rumu se sladkým dotykem podtónů vanilky se sadou 10 ks rákosových tyčinek.

VLASTNOSTI DIFUZÉRU:

  • výdrž 3 - 6 měsíců (100 ml)
  • přírodní základ bez chemických aditiv
  • postupné odpařování s výrazným aroma
  • luxusní černé rákosové tyčinky (2 x 5 ks)
  • originální design a prémiové balení
  • netoxická luxusní vonná esence s certifikátem IFRA bez alergenů

449,00 Kč

VŮNĚ KARIBIKU

Příjemná hřejivá vůně karibského rumu v sobě ukrývá vůni alkoholu s podtóny karamelu, vanilky, dubu a to vše podkresleno lehkým kouřovým aroma. Originální vůně navozuje atmosféru exoticky a dovolenkových dnů pod karibským sluncem.

CHARAKTERISTIKA VŮNĚ: výrazná vůně rumu a alkoholu; podtóny vanilky, dubu, kouře a karamelu

INTENZITA VŮNĚ: 9/10 (velice výrazná, vhodná do středně velkých a větších místností)

VÝDRŽ DIFUZÉRU: 3 - 6 měsíců v závislosti na použití

BALENÍ: 100 ml lahvička s difuzérem, 2 x 5 ks rákosových černých tyčinek, informační brožurka, originální designová dárková krabička

DETAILNÍ INFORMACE O DIFUZÉRU: Vyvinuli jsme vlastní řadu difuzérů s poctivým základem bez zbytečné chemie s dlouhou výdrží a přitom výrazným aroma. Naše aroma difuzéry mají přírodní základ ekologicky šetrného rozpouštědla vyrobeného z glycerinu - to se postupně odpařuje, neobsahuje zbytečné těkavé látky a nezatěžuje životní prostředí. Další součástí difuzéru je kvalitní evropská vonná esence (Francie/Německo) s certifikátem IFRA, která neobsahuje zakázané látky a není rizikem pro zdraví, jako je tomu u asijských necertifikovaných vonných esencí. Poslední složkou je kosmetický líh, který je určen pro parfémy či bytové vůně a zajistí postupné odpařování vůně.

POUŽITÍ: Tyčinkový aroma difuzér umístěte do interiéru, ideálně na místo, kde se alespoň občas hýbe vzduch. Skvělým místem pro aroma difuzér je třeba skříň nebo police. Při pohybu vzduchu se aroma příjemně šíří prostorem. Otevřete víčko a vložte rákosové tyčinky do difuzéru. Intenzitu vůně lze regulovat - čím více tyčinek do tyčinkového difuzéru vložíte, tím se bude intenzivněji odpařovat. Tyčinky otáčejte přibližně každé 3 - 10 dní, podle preference - opět platí, čím častěji otáčíte, tím bude vůně intenzivnější. V sadě najdete 2 x 5 tyčinek - tyčinky fungují přibližně 3 měsíce, pak je vyměňte, to je důvod, proč jich najdete v sadě více, abyste je mohli používat až 6 měsíců.

UPOZORNĚNÍ: Věnujete pozornost upozornění na obalu. Způsobuje vážné podráždění očí. Zabraňte styku s kůží. Neužívejte vnitřně. Při zasažení očí okamžitě vypláchněte vodou a kontaktujte lékaře. Při poškození nádobky difuzér nepoužívejte. Uchovávejte mimo dosah dětí a zvířat! Zabraňte kontaktu s dřevem, tkaninami, lakovanými nebo leštěnými povrchy, používejte neporézní podložku (například sklo). Řiďte se prosím těmito pokyny.


INSPIRACE PRO TUTO VŮNI

Den v Karibiku je docela krátký, oproti našim dlouhým letním dnům je na to třeba myslet. Den a noc zde trvají přibližně 12 hodin a po celý rok je to stejné. Kdy jsme se toho dne ráno vzbudili, měli jsme nabitý program. Byla to moje první návštěva Karibiku a tak jsem si přál vidět cukrovou třtinu, ale i celý proces výroby a zrání karibského rumu. Vždycky mě to zajímalo a nyní jsem měl skutečně příležitost vidět vše na vlastní oči.

Cestování bylo snadné, protože před námi byl slunečný den bez srážek, na vysokou vlhkost vzduchu jsme si již zvykli a tak jsme byli příjemně naladění na výlet. Po necelé hodince cesty jsme dorazili na místo. Jednalo se o tradiční palírnu, která měla dlouhou historii a značné úspěchy i mimo svůj region. Tato velká firma si areál rozdělila na dvě části, jedna sloužila jako muzeum a druhá byla moderní továrnou, kde se vyráběl rum ve velkém a kam jsme se podívat mohli jen částečně.

Exkurze začínala na polích s cukrovou třtinou, kde jsme se dozvěděli řadu detailů o pěstování, skladování a nástrahách, které při sklizni mohou nastat. Nejzajímavější částí pro mě nebyla ani tak výroba, destilace či stáčení, ale těšil jsem se na skladování a zrání rumu. Věděl jsem, že zde vzniká typická vůně i chuť tradičního karibského rumu. Nebyl jsem zklamaný. Vstoupili jsme do velkého skladu, kde se v dubových sudech nacházel rum v různém stáří. Prostor byl přímo nasycený vůní a aroma alkoholu, což je neopakovatelný zážitek. Přestože nejsem velkým příznivcem alkoholu, toto byl tak silný a příjemný zážitek na moje čichové smysly, že si jej rád kdykoliv připomenu...