JAK TO VŠECHNO ZAČALO

01.12.2020

Jmenuji se Jaroslav Pšeničný a stojím za celým projektem J&P CANDLES. Jako správný požitkář mám rád skvělou atmosféru, kterou jsem si roky vytvářel i pomocí různých vonných svíček. Protože ale jejich kvalita byla různorodá, původ nejasný a nebyl jsem spokojen s tím, co český trh nabízel, rozhodl jsem se v roce 2020 k realizaci svíček vlastní výroby pod značkou J&P CANDLES.

Bylo jaro roku 2020 a pandemie COVID-19 řádila doslova po celém světě. Co se zdálo být nemožné, nastalo takřka během několika týdnů. Zákaz cestování, zavřené obchody, strach mezi lidmi, změna pracovních návyků a obrat oproti roku 2019 (o kterém se hovořilo jako o jednom z nejspěšnějším roku v lidské historii) byl neuvěřitelný. Ta doba byla ideální příležitostí zpomalit a zamyslet se nad vlastními prioritami a hodnotami.

Projekt J&P CANDLES nemohl vzniknout v podstatě v lepší době. Dostatek času na přemýšlení, zhmotnění myšlenek a to je již pouhý krůček od samotné realizace. Objednal jsem si několik různých vosků, vonných esencí, různorodé knoty, začal hledat sklenice a vytvářet z konceptu fyzické produkty.

Myšlenky byly jasné od samého počátku a jde o hlavní pilíře tvorby. Kvalitní svíčky, originální vůně, minimum chemie a škodlivých přísad, podpora lokálních dodavatelů a výrobců produktů, šetrnost vůči životnímu prostřetí a transparentnost. Samotná realizace pak trvala několik týdnů.

Nejtěžší částí bylo samotné testování. Každý vosk má jiné vlastnosti, hodí se pro jiné použití, pracuje se s ním při jiné teplotě, absorbuje jiný objem vonných esencí, jinak tuhne a celá směs pak jinak hoří. Toto není možné zjistit bez důsledného testování. Bavlněné knoty hoří jinak než ty dřevěné, různé vůně mají odlišnou intenzitu při odlišném poměru ve vosku a tak nastalo dlouhé období zkoušek, úprav, kontrol a dalších potřebných testů.

ČTYŘI DRUHY SVÍČEK NA VÁNOCE

Nakonec se dílo povedlo. V listopadu 2020 jsem uvedl na trh 4 vánoční svíčky (SVAŘENÉ VÍNO, KOUZLO VÁNOC, VÁNOČNÍ STROM a SLADKÝ POMERANČ). Originální vůně, přirodní udržitelný vosk bez barviv, dřevěný nebo bavlněný knot, sklenice a víčka od českého dodavatele a to vše s ohledem na životní prostředí baleno v recyklovaných krabičkách bez plastu.

Pokud jste dočetli až na závěr článku, děkuji. Není to ale konec příběhu, naopak jeho začátek. Kromě nových vůní svíček se můžete těšit na širší nabídku produktů, dárkové balení, zajímavější sklenice a mnohé další novinky. O tom všem se dočtete právě na tomto blogu.