SVÍČKY MOHOU MÍT DUŠI

Bylo to na jaře roku 2020. Svět se potýkal s pandemií nového typu koronaviru (COVID-19) a tak jsme byli všichni nuceni zpomalit, přibrzdit a nuceně se izolovat. I přes negativní okolnosti však můžeme takový čas využít pozitivně. A tak se zrodil projekt J&P CANDLES.

Mnoho z nás má nezapomenutelné vzpomínky spjaté s konkrétními vůněmi. Romantický večer s partnerem, oslava Vánoc, návštěva babičky, rodinné setkání či party s přáteli. Proč bychom si tyto nádherné chvíle nemohli připomenout kdykoliv a to právě luxusními svíčkami nebo bytovými vůněmi? 

Obnovit pozitivní vzpomínky či emoce, nebo naopak nové získat, to je cílem našich produktů. Vše s ohledem na životní prostředí s použitím nejkvalitnějších surovin a komponent.


JAROSLAV PŠENIČNÝ

zakladatel a majitel J&P CANDLES

Celý projekt je v současné době především "one man show", ale pomáhá mi řada skvělých lidí. Pocházím z jižních Čech (obec Čimelice). Dále jsem se postupně stěhoval ku Praze, kde nyní přebývám. Po pracovní stránce jsem se vždy soustředil na práci v dopravě (železnice, letecká doprava) a k tomu jsem směřoval i má vysokoškolská studia. Koho by to kdy napadlo, že můj "dream job" budou prémiové vonné svíčky a bytové vůně.

Když se v mých myšlenkách nezaobírám novinkami v rámci značky J&P CANDLES, jsem myslí u plánování mé další cesty. Inspiraci, nápady, energii i odpočinek čerpám a realizuji během cestování, které je mou vášní. Také miluji rekreační běh, hudbu, dobré jídlo a společnost dobrých lidí. Jsem vizionář, volnomyšlenkář a miluji řád, který velice rád narušuji improvizací a spontánností. :-) Osobně se potkáme na prodejních akcích a trzích, již teď se těším!

V dílně J&P CANDLES v jihočeském Písku, kde to všechno vzniká.
V dílně J&P CANDLES v jihočeském Písku, kde to všechno vzniká.

CO DĚLÁME JINAK

NETOXICKÉ PRO ZDRAVÍ

Hoření parafínu (obvykle vyroben z ropy) spolu se syntetickými vůněmi a barvivy svíčky není moc zdraví prospěšné. Proto jsme zvolili přírodní vosk a kvalitní certifikované (IFRA) vonné esence.

ŠETŘÍME PLANETU

Chceme planetu šetřit. Proto recyklujeme sklenice, používáme recyklovatelné obaly, udržitelný sójový vosk a přírodní bavlněný knot. Pomozte nám také chránit životní prostředí.

LOKÁLNÍ PRODUKT

Sójový vosk a vonné esence v ČR sice nikdo nevyrábí, ale zbytek je z tuzemska. Sklenice, víčka, obalový materiál, etikety a jiné nakupujeme jen u českých dodavatelů. Lokální je prostě dobré.

KVALITNÍ KNOT

Náš knot má papírové jádro a zbytek je z bavlny. Mnohé svíčky z obchodu mají jádro knotu olověné. Pálit olovo si doma vážně nechceme. Proto volíme kvalitu, zdravotní nezávadnost a udržitelnost.

UHLÍKOVĚ NEUTRÁLNÍ

Pálení svíčky je skvělé, ale i tento produkt zanechává ekologickou stopu. Nejen, že kompenzujeme uhlíkovou stopu každé svíčky, ale přispíváme 5x více a podporujeme zelené projekty.

RUČNÍ VÝROBA

Pomocí strojů a automatizace sice vyrobíte tisíce svíček, ale my upřednostňujeme ruční výrobu. Každá svíčka nám projde pod rukama a je několikrát kontrolována. Má příběh a duši.


JAK SVÍČKA VZNIKÁ

V současné chvíli jsme maličký tým a svíčka vzniká takřka v domácích podmínkách. Aby mohla kvalitní svíčka vzniknout, máme určitý postup.

TESTOVÁNÍ - nejdříve testujeme vosk, vonné esence, hoření a vlastnosti. Nelze vytvořit svíčku naslepo. Dlouhé týdny pak zkoumáme vlastnosti, hoření a vůni.

VOLBA SUROVIN - po úspěšném testování volíme vhodné a osvědčené suroviny. Vše musí správně fungovat a ladit. Jenom tak vznikne kvalitní svíčka, která bude rovnoměrně a dlouho hořet, ale hlavně vonět!

VÝROBA - vosk je třeba navážit a rozpustit. Po dosažení správné teploty vmícháme vonnou esenci. Dále vosk chvilku odpočívá a plníme jej do sklenic. Vosk musí ztuhnout a to trvá i několik dní. Poté sklenice očistíme, vyleštíme, upravíme svrchní vrstvu svíčky, etiketujeme a balíme.