PTÁTE SE: JAK PRODLOUŽIT ŽIVOTNOST SVÍČKY?

15.10.2021
Prodloužit životnost svíčky lze velice snadno.
Prodloužit životnost svíčky lze velice snadno.

Jsme velice rádi, že se nám naše ručně dělané svíčky líbí. Často se ptáte na možnosti prodloužení životnosti vonných svíček, stejně jako nám napsala Mirka na Instagramu.

Dobrý den do J&P CANDLES. Právě "pálím" svíčku ČERNÁ LILIE a její vůně nádherně prostoupila celým naším bytem. Ráda bych se ale zeptala, jak mohu maximalizovat dobu, po kterou si svíčku užiju? Jsou nějaké triky pro delší životnost svíčky? Mockrát děkuji za radu. Mirka P.

STAČÍ ZÁKLADNÍ PÉČE

Podrobné informace k používání svíček najdete v našich brožurkách, které přikládáme ke každému produktu. Pro prodloužení životnosti svíčky stačí skutečně dodržet několik snadných pravidel, díky kterým můžeme dobu hoření prodloužit až o desítky procent.

1.) DOBA HOŘENÍ - nechte vždy na povrchu svíčky udělat tzv. jezírko, tedy aby se povrch vosku rozpustil po celé vrstvě svíčky. Nevznikne tak tunelový efekt nevyhořelého vosku a svíčka vám vydrží mnohem déle. U sójového vosku docílíte rozpuštění během několika desítek minut.

2.) ZKRACUJTE KNOT - aby vám svíčka dělala co nejdéle radost, vyplatí se zkracovat knot bavlněný i dřevěný. Zaštípněte zuhelnatělou část knotu nůžkami na knot, ale můžete i prsty nebo malými kleštičkami. Docílíte tak menšího plamene, který bude klidnější, nebude kouřit a opět si prodloužíte životnost svíčky.

3.) NE KRÁTKOU DOBU, NE DLOUHOU - nezapalujte si svíčku na 10 minut, ale také ne na 10 hodin. Nejdéle vám svíčka vydrží při průměrné době pálení cca 1 - 2 hodiny. Za tuto dobu svíčka dostatečně rozvoní interiér, zároveň se rozhoří dostatečné množství vosku. Svíčku nechte poté ztuhnout a lze ji opět zapálit. Takto lze dosáhnout dlouhé doby životnosti svíčky.

4.) VHODNÉ MÍSTO - vyberte místo bez průvanu, kde bude svíčka na rovném povrchu a nebude zde proudit vzduch. Klidný plamen má vliv na kvalitu a dobu hoření.

5.) NESTRESUJTE SE - přírodní sójový vosk hoří až o 50 % delší dobu, než klasické svíčky. Pokud si chcete užít svíčku bez stresu a nechcete se o ni příliš starat, užijte si ji tak, jak vám to bude vyhovovat.