ORIGINAL: TEAKWOOD & MAHAGON

Luxusní uklidňující dřevitá vůně mahagonu a týkového dřeva se sadou 10 ks rákosových tyčinek.

VLASTNOSTI DIFUZÉRU:

  • výdrž 3 - 6 měsíců (100 ml)
  • přírodní základ bez chemických aditiv
  • postupné odpařování s výrazným aroma
  • luxusní černé rákosové tyčinky (2 x 5 ks)
  • originální design a prémiové balení
  • netoxická luxusní vonná esence s certifikátem IFRA bez alergenů

449,00 Kč

LUXUSNÍ VŮNĚ EXOTICKÉHO DŘEVA

Týkové dřevo a mahagon se řadí mezi vzácné exotické dřeviny, které jsou atraktivní nejen svým vzhledem, ale i intenzivní zajímavou vůní. Kombinací obou těchto dřevin vznikla velice originální luxusní vůně, která okouzlí všechny příznivce intenzivních dřevitých tónů. Evokuje vzpomínky na staré časy a navozuje pocit "tepla domova".

CHARAKTERISTIKA VŮNĚ: výrazná vůně týkového dřeva a mahagonu, podtóny dubu a svatého dřeva (palo santo)

INTENZITA VŮNĚ: 8/10 (výrazná, vhodná do středně velkých a větších místností)

VÝDRŽ DIFUZÉRU: 3 - 6 měsíců v závislosti na použití

BALENÍ: 100 ml lahvička s difuzérem, 2 x 5 ks rákosových černých tyčinek, informační brožurka, originální designová dárková krabička

DETAILNÍ INFORMACE O DIFUZÉRU: Vyvinuli jsme vlastní řadu difuzérů s poctivým základem bez zbytečné chemie s dlouhou výdrží a přitom výrazným aroma. Naše aroma difuzéry mají přírodní základ ekologicky šetrného rozpouštědla vyrobeného z glycerinu - to se postupně odpařuje, neobsahuje zbytečné těkavé látky a nezatěžuje životní prostředí. Další součástí difuzéru je kvalitní evropská vonná esence (Francie/Německo) s certifikátem IFRA, která neobsahuje zakázané látky a není rizikem pro zdraví, jako je tomu u asijských necertifikovaných vonných esencí. Poslední složkou je kosmetický líh, který je určen na parfémy či bytové vůně a zajistí postupné odpařování vůně.

POUŽITÍ: Tyčinkový aroma difuzér umístěte do interiéru, ideálně na místo, kde se alespoň občas hýbe vzduch. Skvělým místem pro aroma difuzér je třeba skříň nebo police. Při pohybu vzduchu se aroma příjemně šíří prostorem. Otevřete víčko a vložte rákosové tyčinky do difuzéru. Intenzitu vůně lze regulovat - čím více tyčinek do tyčinkového difuzéru vložíte, tím se bude intenzivněji odpařovat. Tyčinky otáčejte přibližně každé 3 - 10 dní, podle preference - opět platí, čím častěji otáčíte, tím bude vůně intenzivnější. V sadě najdete 2 x 5 tyčinek - tyčinky fungují přibližně 3 měsíce, pak je vyměňte, to je důvod, proč jich najdete v sadě více, abyste je mohli používat až 6 měsíců.

UPOZORNĚNÍ: Věnujete pozornost upozornění na obalu. Způsobuje vážné podráždění očí. Zabraňte styku s kůží. Neužívejte vnitřně. Při zasažení očí okamžitě vypláchněte vodou a kontaktujte lékaře. Při poškození nádobky difuzér nepoužívejte. Uchovávejte mimo dosah dětí a zvířat! Zabraňte kontaktu s dřevem, tkaninami, lakovanými nebo leštěnými povrchy, používejte neporézní podložku (například sklo). Řiďte se prosím těmito pokyny.


INSPIRACE PRO TUTO VŮNI

Slunce jakoby se dnes rozhodlo, že zůstane schované za závojem mlhy den měl tak kvůli tomu šedý nádech. Šeď oblohy narušovaly pouze barvy zástavby a oranžové, spíš již hnědé listí povalující se všude na zemi. Byl pozdní podzim a sychravé chladné počasí prostupovalo oblečením spěchajících lidí kolem. Byl to obyčejný všední pracovní den v tepající metropoli, jakou Londýn je.

Mám rád ten pocit, kdy si uvědomím, že nemusím dnes nikam spěchat. Měl jsem volno a na programu bylo Přírodopisné muzeum v Londýně, které je jedinečné nejen svou nádhernou architekturou, ale především svými exponáty. Majestátná budova se tyčí do výšky, ale je tak zvláštně rozložená i do stran, až na člověka dýchne taková atmosféra a pocit nicotnosti. Kromě toho i uvnitř se nachází exponáty, které svou velikostí a stářím zpochybňují jeden lidský život...

Procházel jsem se expozicemi, které jsou takřka nekonečné a je zde tolik informací a lidského vědění, že není možné to vše za jeden den návštěvy absorbovat. V tom mě zaujaly jedny dveře, které vedly do nenápadně osvětlené místnosti. Již z dálky jsem poznal, že je tam mnoho starožitného nábytku, ale místnost byla prázdná. Nejistě jsem vykročil a vstoupil do prostoru s vysokými stropy. Skutečně se zde nikdo nenacházel, jen v dáli byl slyšet hlasitý rozhovor nějakých španělských návštěvníků. V rohu místnosti mě zaujala souprava starého nábytku, který jsem nedokázal zařadit do žádné historické éry. Ani popisky zde nebyly, kladl jsem si tak otázku, zda je to vůbec prostor pro návštěvníky? 

Nábytek vypadal jako z nějakého filmu, byl lesklý, zdoben občasným uměleckým vyřezáváním, ale především nádherně voněl. Vůně starého exotického dřeva, toho, které pamatuje generace lidí a bylo svědkem řady lidských osudů. Měl jsem pocit, jakoby se zastavil čas. Jak jsem si prohlížel exponáty, najednou jsem cítil lehký průvan a chlad. Odkud se to vzalo? Šlo to směrem k té skříni. Jakoby mě lákala, abych se k ní přiblížil a otevřel ji. Úplně jsem vnímal ty staré časy a představoval si, kde asi stála. Pomalu jsem se ke skříni blížil, všímal si dříve skrytých detailů, lehce poškozených dveří, průvan jakoby sílil a chlad mi procházel okolo rukou a krku... V tom se s hlasitým křikem do místnosti nahrnula španělská skupinka a vše se vrátilo do starých kolejí. Byl to jen pocit, nebo to bylo opravdové...? Kdo ví, vůni připomínající mi tento zážitek si ale díky tomu můžete vyzkoušet nyní i vy sami, aniž byste do Londýna museli. :-)