JAMAJSKÝ RUM

Příjemná hřejivá vůně karibského rumu se sladkým dotykem podtónů vanilky.

VLASTNOSTI SVÍČKY:

  • doba hoření 50 - 55 hodin (+195 gramů vosku)
  • prémiový 100 % sójový přírodní veganský vosk
  • ručně vyrobená svíčka v České republice
  • luxusní bavlněný knot s papírovým jádrem
  • dřevěné víčko sloužící i jako podložka pod svíčku
  • netoxická luxusní vonná esence (Německo)
  • uhlíkově (CO2) neutrální produkt
  • opětovně použitelná kvalitní sklenice
  • prémiové dárkové balení

499,00 Kč

VŮNĚ KARIBIKU

Příjemná hřejivá vůně karibského rumu v sobě ukrývá vůni alkoholu s podtóny karamelu, vanilky, dubu a to vše podkresleno lehkým kouřovým aroma. Originální vůně navozuje atmosféru exoticky a dovolenkových dnů pod karibským sluncem.

CHARAKTERISTIKA VŮNĚ: výrazná vůně rumu a alkoholu; podtóny vanilky, dubu, kouře a karamelu

INTENZITA VŮNĚ: 9/10 (velice výrazná, vhodná do středně velkých a větších místností)

DOBA HOŘENÍ: 50 - 55 hodin minimálně, v praxi při správném použití až 60 hodin

BALENÍ: 100 % sójová svíčka bez aditiv a barviv v prémiové sklenici umístěná v přírodním látkovém sáčku, informační brožurka, originální designová dárková krabička, luxusní dřevěné víčko vhodné i jako podložka pod svíčku,

DETAILNÍ INFORMACE O SVÍČCE: svíčka je vyrobená z vysoce kvalitního vegan 100 % sójového vosku, použita je vonná esence speciálně určená pro svíčky s certifikací kvality a bezpečnosti IFRA (Německo), vosk není dobarvován, knot je luxusní bavlněný s papírovým jádrem (netoxický) a speciálně pletenými vlákny, sklenice je opětovně využitelná po odstranění etikety a zbytků vosku, svíčka je ručně vyrobená, kontrolována a splňuje přísné nároky na kvalitu, netoxická, plně uhlíkově (CO2) neutrální s dlouhou dobou hoření bez prskání a sazí

DŮLEŽITÉ INFORMACE: přečtěte si prosím BEZPEČNOSTNÍ INFORMACE, také můžete zjistit detaily o SOJOVÉ SVÍČCE a připravili jsme NÁVOD, JAK O SVÍČKY PEČOVAT

VERZE: MARK 4 - Naše nová kolekce svíček kombinuje to nejlepší, co jsme se za svou historii naučili. Umění řemesla výroby svíček, použití nejlepších komponentů v prémiové kvalitě, ale i atraktivní design a důraz na životní prostředí. ORIGINAL je naší nejvyšší řadou, kde klademe důraz na design, balení, ale především originální atraktivní vůně, které si zamilujete. I nadále používáme jen 100 % přírodní vosk bez aditiv a chemie, a používáme jen evropské zdravotně nezávadné certifikované vonné esence.

Oproti předchozí kolekci MARK 3 používáme objemnější designové sklenice - svíčka tedy vydrží déle hořet. Všechny obalové materiály jsou papírové či látkové, lze je tedy buď opětovně použít nebo snadno recyklovat. Dodržujeme i naše předsevzetí, tedy kompenzovat uhlíkovou stopu za každou svíčku - tedy i kolekce MARK 4 je plně uhlíkově neutrální.

UPOZORNĚNÍ: Věnujete pozornost upozornění na obalu a práci s otevřeným ohněm. Naše produkty i nadále zlepšujeme, pokud byste se však setkali s jakýmkoliv problémem, vyfotografujte svíčku a neprodleně nás kontaktujte. Děkujeme.


INSPIRACE PRO TUTO VŮNI

Den v Karibiku je docela krátký, oproti našim dlouhým letním dnům je na to třeba myslet. Den a noc zde trvají přibližně 12 hodin a po celý rok je to stejné. Kdy jsme se toho dne ráno vzbudili, měli jsme nabitý program. Byla to moje první návštěva Karibiku a tak jsem si přál vidět cukrovou třtinu, ale i celý proces výroby a zrání karibského rumu. Vždycky mě to zajímalo a nyní jsem měl skutečně příležitost vidět vše na vlastní oči.

Cestování bylo snadné, protože před námi byl slunečný den bez srážek, na vysokou vlhkost vzduchu jsme si již zvykli a tak jsme byli příjemně naladění na výlet. Po necelé hodince cesty jsme dorazili na místo. Jednalo se o tradiční palírnu, která měla dlouhou historii a značné úspěchy i mimo svůj region. Tato velká firma si areál rozdělila na dvě části, jedna sloužila jako muzeum a druhá byla moderní továrnou, kde se vyráběl rum ve velkém a kam jsme se podívat mohli jen částečně.

Exkurze začínala na polích s cukrovou třtinou, kde jsme se dozvěděli řadu detailů o pěstování, skladování a nástrahách, které při sklizni mohou nastat. Nejzajímavější částí pro mě nebyla ani tak výroba, destilace či stáčení, ale těšil jsem se na skladování a zrání rumu. Věděl jsem, že zde vzniká typická vůně i chuť tradičního karibského rumu. Nebyl jsem zklamaný. Vstoupili jsme do velkého skladu, kde se v dubových sudech nacházel rum v různém stáří. Prostor byl přímo nasycený vůní a aroma alkoholu, což je neopakovatelný zážitek. Přestože nejsem velkým příznivcem alkoholu, toto byl tak silný a příjemný zážitek na moje čichové smysly, že si jej rád kdykoliv připomenu...