TEAKWOOD & MAHAGON

Luxusní uklidňující dřevitá vůně mahagonu a týkového dřeva.

VLASTNOSTI SVÍČKY:

  • doba hoření 50 - 55 hodin (+195 gramů vosku)
  • prémiový 100 % sójový přírodní veganský vosk
  • ručně vyrobená svíčka v České republice
  • luxusní bavlněný knot s papírovým jádrem
  • dřevěné víčko sloužící i jako podložka pod svíčku
  • netoxická luxusní vonná esence (Francie)
  • uhlíkově (CO2) neutrální produkt
  • opětovně použitelná kvalitní sklenice
  • prémiové dárkové balení

499,00 Kč

LUXUSNÍ VŮNĚ EXOTICKÉHO DŘEVA

Týkové dřevo a mahagon se řadí mezi vzácné exotické dřeviny, které jsou atraktivní nejen svým vzhledem, ale i intenzivní zajímavou vůní. Kombinací obou těchto dřevin vznikla velice originální luxusní vůně, která okouzlí všechny příznivce intenzivních dřevitých tónů. Evokuje vzpomínky na staré časy a navozuje pocit "tepla domova".

CHARAKTERISTIKA VŮNĚ: výrazná vůně týkového dřeva a mahagonu, podtóny dubu a svatého dřeva (palo santo)

INTENZITA VŮNĚ: 8/10 (výrazná, vhodná do středně velkých a větších místností)

DOBA HOŘENÍ: 50 - 55 hodin minimálně, v praxi při správném použití až 60 hodin

BALENÍ: 100 % sójová svíčka bez aditiv a barviv v prémiové sklenici umístěná v přírodním látkovém sáčku, informační brožurka, originální designová dárková krabička, luxusní dřevěné víčko vhodné i jako podložka pod svíčku,

DETAILNÍ INFORMACE O SVÍČCE: svíčka je vyrobená z vysoce kvalitního vegan 100 % sójového vosku, použita je vonná esence speciálně určená pro svíčky s certifikací kvality a bezpečnosti IFRA (Francie), vosk není dobarvován, knot je luxusní bavlněný s papírovým jádrem (netoxický) a speciálně pletenými vlákny, sklenice je opětovně využitelná po odstranění etikety a zbytků vosku, svíčka je ručně vyrobená, kontrolována a splňuje přísné nároky na kvalitu, netoxická, plně uhlíkově (CO2) neutrální s dlouhou dobou hoření bez prskání a sazí

DŮLEŽITÉ INFORMACE: přečtěte si prosím BEZPEČNOSTNÍ INFORMACE, také můžete zjistit detaily o SOJOVÉ SVÍČCE a připravili jsme NÁVOD, JAK O SVÍČKY PEČOVAT

VERZE: MARK 4 - Naše nová kolekce svíček kombinuje to nejlepší, co jsme se za svou historii naučili. Umění řemesla výroby svíček, použití nejlepších komponentů v prémiové kvalitě, ale i atraktivní design a důraz na životní prostředí. ORIGINAL je naší nejvyšší řadou, kde klademe důraz na design, balení, ale především originální atraktivní vůně, které si zamilujete. I nadále používáme jen 100 % přírodní vosk bez aditiv a chemie, a používáme jen evropské zdravotně nezávadné certifikované vonné esence.

Oproti předchozí kolekci MARK 3 používáme objemnější designové sklenice - svíčka tedy vydrží déle hořet. Všechny obalové materiály jsou papírové či látkové, lze je tedy buď opětovně použít nebo snadno recyklovat. Dodržujeme i naše předsevzetí, tedy kompenzovat uhlíkovou stopu za každou svíčku - tedy i kolekce MARK 4 je plně uhlíkově neutrální.

UPOZORNĚNÍ: Věnujete pozornost upozornění na obalu a práci s otevřeným ohněm. Naše produkty i nadále zlepšujeme, pokud byste se však setkali s jakýmkoliv problémem, vyfotografujte svíčku a neprodleně nás kontaktujte. Děkujeme.


INSPIRACE PRO TUTO VŮNI

Slunce jakoby se dnes rozhodlo, že zůstane schované za závojem mlhy den měl tak kvůli tomu šedý nádech. Šeď oblohy narušovaly pouze barvy zástavby a oranžové, spíš již hnědé listí povalující se všude na zemi. Byl pozdní podzim a sychravé chladné počasí prostupovalo oblečením spěchajících lidí kolem. Byl to obyčejný všední pracovní den v tepající metropoli, jakou Londýn je.

Mám rád ten pocit, kdy si uvědomím, že nemusím dnes nikam spěchat. Měl jsem volno a na programu bylo Přírodopisné muzeum v Londýně, které je jedinečné nejen svou nádhernou architekturou, ale především svými exponáty. Majestátná budova se tyčí do výšky, ale je tak zvláštně rozložená i do stran, až na člověka dýchne taková atmosféra a pocit nicotnosti. Kromě toho i uvnitř se nachází exponáty, které svou velikostí a stářím zpochybňují jeden lidský život...

Procházel jsem se expozicemi, které jsou takřka nekonečné a je zde tolik informací a lidského vědění, že není možné to vše za jeden den návštěvy absorbovat. V tom mě zaujaly jedny dveře, které vedly do nenápadně osvětlené místnosti. Již z dálky jsem poznal, že je tam mnoho starožitného nábytku, ale místnost byla prázdná. Nejistě jsem vykročil a vstoupil do prostoru s vysokými stropy. Skutečně se zde nikdo nenacházel, jen v dáli byl slyšet hlasitý rozhovor nějakých španělských návštěvníků. V rohu místnosti mě zaujala souprava starého nábytku, který jsem nedokázal zařadit do žádné historické éry. Ani popisky zde nebyly, kladl jsem si tak otázku, zda je to vůbec prostor pro návštěvníky? 

Nábytek vypadal jako z nějakého filmu, byl lesklý, zdoben občasným uměleckým vyřezáváním, ale především nádherně voněl. Vůně starého exotického dřeva, toho, které pamatuje generace lidí a bylo svědkem řady lidských osudů. Měl jsem pocit, jakoby se zastavil čas. Jak jsem si prohlížel exponáty, najednou jsem cítil lehký průvan a chlad. Odkud se to vzalo? Šlo to směrem k té skříni. Jakoby mě lákala, abych se k ní přiblížil a otevřel ji. Úplně jsem vnímal ty staré časy a představoval si, kde asi stála. Pomalu jsem se ke skříni blížil, všímal si dříve skrytých detailů, lehce poškozených dveří, průvan jakoby sílil a chlad mi procházel okolo rukou a krku... V tom se s hlasitým křikem do místnosti nahrnula španělská skupinka a vše se vrátilo do starých kolejí. Byl to jen pocit, nebo to bylo opravdové...? Kdo ví, vůni připomínající mi tento zážitek si ale díky tomu můžete vyzkoušet nyní i vy sami, aniž byste do Londýna museli. :-)